Guajazyl syrop 0,125 g/5ml 200g Wrocław

4,81
103 opinie

Guajazyl to produkt leczniczy w postaci syropu, stosowany w leczeniu mokrego kaszlu. Lek łagodzi kaszel i ułatwia odkrztuszanie. Skład: Substancją czynną leku jest gwajafenezyna (Guaifenesinum). 5 ml syropu zawiera 125 mg gwajafenezyny. Substancje pomocnicze: sacharoza, czerwień koszenilowa (E …

od 14,29 Najbliżej: 0,3 km

Liczba ofert: 43

Oferta sklepu

Lista Ofert

Opis

Guajazyl to produkt leczniczy w postaci syropu, stosowany w leczeniu mokrego kaszlu. Lek łagodzi kaszel i ułatwia odkrztuszanie. Skład: Substancją czynną leku jest gwajafenezyna (Guaifenesinum). 5 ml syropu zawiera 125 mg gwajafenezyny. Substancje pomocnicze: sacharoza, czerwień koszenilowa (E 124), etylu parahydroksybenzoesan, etanol, esencja rumowa spożywcza, powidon, woda oczyszczona. Wskazania i działanie Wskazaniem do zastosowania leku Guajazyl jest leczenie mokrego kaszlu. Guajazyl jest lekiem wykrztuśnym. Syrop po podaniu doustnym zwiększa objętość wydzieliny śluzowej w oskrzelach i tchawicy, a także zmniejsza jej lepkość. Guajazyl łagodzi kaszel i ułatwia odkrztuszanie. Dawkowanie: Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza, lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Lek stosuje się doustnie, po posiłku, popijając małą ilością płynu. Do odmierzania należy używać łyżeczki do herbaty, czyli pojemność 5 ml, zawierająca 6,2 g syropu, lub łyżkę stołową - objętość 15 ml o wadze 18,7 g syropu. Zwykle stosowane dawkowanie syropu Gwajazyl zależy od wieku pacjenta i może być zmodyfikowane przez lekarza. Dzieciom w wieku od 6 do 12 lat podaje się 1 łyżeczka do herbaty syropu 3 lub 4 razy na dobę. U dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 lat stosuje się 15 ml syropu (1 łyżka stołowa) 3 lub 4 razy dziennie. Przeciwwskazania: Nie stosować leku Guajazyl u osób z nadwrażliwością na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku. Przeciwwskazaniem do zastosowania leku jest: niewydolność wątroby, choroba alkoholowa, padaczka, uszkodzenia mózgu, choroby psychiczne - ze względu na zawartość etanolu. Interakcje: Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach, stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować. U osób z nadciśnieniem, chorobami serca, cukrzycą, chorobami naczyń obwodowych, przerostem gruczołu krokowego i jaskrą, przyjmujących fenylopropanoloaminę, Guajazyl należy stosować ostrożnie. Działania niepożądane: Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Guajazyl może powodować takie skutki uboczne jak: uczucie dyskomfortu w żołądku, nudności, wymioty, biegunka; zawroty głowy, bóle głowy; wysypka skórna, pokrzywka. Ostrzeżenia i środki ostrożności: Jeśli kaszel jest uporczywy, utrzymuje się ponad tydzień, powraca, towarzyszy mu gorączka, wysypka lub uporczywe bóle głowy należy porozumieć się z lekarzem, gdyż kaszel może być objawem ciężkiej choroby. Przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem w przypadku osób: palących tytoń, pacjentów z astmą oskrzelową, przewlekłym zapaleniem oskrzeli lub rozedmą płuc. Guajazyl zawiera sacharozę. Lek zawiera 9,86 g sacharozy (cukru) w 15 ml syropu (1 łyżka stołowa), więc jeśli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, należy skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku. Syrop Guajazyl zawiera barwnik azowy czerwień koszenilową (E 124) i etylu parahydroksybenzoesan, które mogą powodować reakcje alergiczne. Guajazyl zawiera etanol 15 ml syropu (1 łyżka stołowa), pojedyncza dawka dla dorosłych, zawiera 562 mg etanolu. Należy wziąć to pod uwagę podczas stosowania u kobiet ciężarnych lub karmiących piersią, dzieci i u osób z grup wysokiego ryzyka, takich jak pacjenci z chorobą wątroby lub z padaczką. Szkodliwe dla osób z chorobą alkoholową. Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci. Przechowywać w temperaturze pokojowej. Okres ważności po otwarciu opakowania: 28 dni. Chronić od światła i wilgoci. Leku Guajazyl nie należy stosować w okresie ciąży i karmienia piersią, ze względu na zawartość etanolu. 15 ml syropu (1 łyżka stołowa), pojedyncza dawka dla dorosłych, zawiera 562 mg etanolu (alkoholu). Etanol wywiera wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn, a także zmniejsza sprawność psychoruchową (np. pływanie, praca na wysokości). Producent: Espefa ul. Juliusza Lea 208, 30-133 Kraków

Specyfikacja

Podstawowe informacje

Marka
  • Espefa
Rodzaj rejestracji
  • Lek OTC
Postać
  • Syropy
Opakowanie
  • 200 g
Podstawowy składnik
  • Gwajafenezyna
Dawka
  • 125 mg/5ml
Wskazanie
  • Gorączka
Podawanie
  • Doustnie
Wiek
  • Dla dorosłych
  • Dla dzieci
Temperatura od
  • 15
Temperatura do
  • 25
Wyrób medyczny
  • Nie dotyczy
Podmiot odpowiedzialny
  • CHEMICZNO-FARMACEUTYCZNA SPÓŁDZIELNIA PRACY ESPEFA
Kraj podmiotu odpowiedzialnego
  • Polska
Nazwa wytwórcy
  • CHEMICZNO-FARMACEUTYCZNA SPÓŁDZIELNIA PRACY ESPEFA
Kraj wytwórcy
  • Polska

Opinie Guajazyl syrop 0,125 g/5ml 200g Wrocław

Na liście znajdują się opinie, które zostały zweryfikowane (potwierdzone zakupem) i oznaczone są one zielonym znakiem Zaufanych Opinii. Opinie niezweryfikowane nie posiadają wskazanego oznaczenia.

Ocena ogólna
4,81 na podstawie 103 opinie
  • m...a
    5
    Opinia została napisana przez użytkownika, który kupił produkt.
    Znam od niepamiętnych czasów, zawsze dobrze skutkował i teraz też jest dobry.
    • skuteczność
    • szybkość działania
    • wydajność
  • B...7
    5
    Opinia została napisana przez użytkownika, który kupił produkt.
    Używam go ponad 50 lat. Najlepszy syrop w układzie warszawskim imokolicach.
    • skuteczność
    • szybkość działania
    • wydajność
  • Irena
    4
    Opinia została napisana przez użytkownika, który kupił produkt.
    Przy kasztu skuteczny
    • skuteczność
    • szybkość działania
    • wydajność
  • witkacy500
    5
    Opinia została napisana przez użytkownika, który kupił produkt.
    Bardzo skuteczny syrop który zawsze pomaga pomimo nie dobrego smaku
  • T-Tom
    5
    Opinia została napisana przez użytkownika, który kupił produkt.
    Od lat stosuje ten syrop - spełnia w pełni moje oczekiwania. Polecam