Modafen 12 tabl. Lubniewice

3,67
3 opinie

MODAFEN to lek przeciwgorączkowy, przeciwbólowy oraz zmniejszający przekrwienie błony śluzowej nosa. Preparat stosuje się doraźnie w celu złagodzenia objawów grypy i przeziębienia takich, jak: gorączka, ból głowy, niedrożność nosa i zatok obocznych nosa, bóle stawowo-mięśniowe. Działanie Preparat …

od 21,29 Najbliżej: 19 km

Liczba ofert: 5

Oferta sklepu

Opis

MODAFEN to lek przeciwgorączkowy, przeciwbólowy oraz zmniejszający przekrwienie błony śluzowej nosa. Preparat stosuje się doraźnie w celu złagodzenia objawów grypy i przeziębienia takich, jak: gorączka, ból głowy, niedrożność nosa i zatok obocznych nosa, bóle stawowo-mięśniowe. Działanie Preparat Modafen jest preparatem złożonym zawierającym dwie substancje czynne: ibuprofen i pseudoefedrynę. Ibuprofen hamuje wytwarzanie prostaglandyn, które są uwalniane w miejscu uszkodzenia tkanek i powodują ból i odczyn zapalny. Ibuprofen działa przeciwgorączkowo. Pseudoefedryna zmniejsza przekrwienie i obrzęk błon śluzowych. W ten sposób ułatwia oddychanie przez nos oraz powoduje wyrównanie ciśnienia w uchu środkowym. Wskazania -krótkotrwałe leczenie objawów nieżytu nosa -leczenie ostrego zapalenia nosogardzieli -leczenie ostrego zapalenia gardła -leczenie ostrego nieżytu trąbki słuchowej. Przyjmowanie Tabletki należy połykać w całości (bez rozgryzania) popijając odpowiednią ilością wody. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: 1 tabletka 3 razy dziennie w cięższych przypadkach lub w okresach zaostrzenia objawów można zastosować 2 tabletki 3 razy dziennie. Maksymalna dawka dobowa wynosi 6 tabletek. W trakcie leczenie nie należy spożywać alkoholu. Nie stosować u dzieci poniżej 12 roku życia. Działanie niepożądane Ibuprofen może powodować dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego: nudności, wymioty, bóle w nadbrzuszu, zgagę, biegunkę lub zaparcia, wzdęcia. Rzadko mogą powstawać wrzody żołądka lub dwunastnicy, krwawienie z przewodu pokarmowego, zapalenie żołądka, zaburzenia czynności wątroby, zapalenie trzustki. Ze strony ośrodkowego układu nerwowego mogą wystąpić: ból i zawroty głowy, rzadko bezsenność, depresja, chwiejność emocjonalna. U pacjentów z astmą preparat może indukować skurcz oskrzeli. Pseudoefedryna może powodować zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego, nadmierną potliwość, nadmierne pragnienie, częstoskurcz, ból zamostkowy, niepokój i bezsenność. Rzadziej zaburzenia oddawania moczu, osłabienie napięcia mięśni, drżenia, omamy. Lek może wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi urządzeń mechanicznych. Przeciwwskazania Preparat Modafen jest przeciwwskazany u pacjentów ze znaną nadwrażliwością na którykolwiek ze składników preparatu, a także na kwas acetylosalicylowy i inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, z objawami astmy, pokrzywki itp. Preparatu Modafen nie należy stosować w przypadku: czynnej choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy, nadciśnienia tętniczego, choroby niedokrwiennej serca, częstoskurczu serca, cukrzycy, nadczynności tarczycy, guza chromochłonnego nadnerczy, przerostu gruczołu krokowego i jaskry z zamkniętym kątem. Nie zaleca się stosowania preparatu Modafen w okresie ciąży i w okresie karmienia piersią. U wrażliwych pacjentów lek może wywołać zawroty głowy i wpływać na czynność ośrodkowego układu nerwowego. Lek może też niekorzystnie wpływać na wykonywanie czynności powodujących konieczność zwiększonej uwagi, koordynacji ruchów i szybkiego podejmowania decyzji (np. prowadzenie pojazdów, obsługiwanie maszyn, praca na wysokościach itp.). Składniki 1 tabletka zawiera: -ibuprofen 200mg -chlorowodorek pseudoefedryny 30mg

Specyfikacja

Podstawowe informacje

Marka
  • Sanofi-Aventis
Opakowanie
  • 12 tabl. (blist.)
Wskazanie
  • Ból głowy
Postać
  • Tabletki
Podstawowy składnik
  • Chlorowodorek pseudoefedryny
Dawka
  • 200mg+30mg
Temperatura do
  • 30
Podmiot odpowiedzialny
  • SANOFI AVENTIS SP. Z O.O.
Kraj podmiotu odpowiedzialnego
  • Polska
Nazwa wytwórcy
  • ZENTIVA K.S.
Kraj wytwórcy
  • Czechy

Opinie Modafen 12 tabl. Lubniewice

Na liście znajdują się opinie, które zostały zweryfikowane (potwierdzone zakupem) i oznaczone są one zielonym znakiem Zaufanych Opinii. Opinie niezweryfikowane nie posiadają wskazanego oznaczenia.

Ocena ogólna
3,67 na podstawie 3 opinie
  • Joanna
    5
    Opinia została napisana przez użytkownika, który kupił produkt.
    Skusiłam się na ten produkt po ujrzanej reklamie telewizyjnej, czego zazwyczaj nie robię, bo nie wierzę reklamom w tv, zawsze, ale to zawsze albo kłamią, albo czegoś nie dopowiedzą itd. Ale tu miłe zaskoczenie! Działa, a mam naprawdę spore problemy zdrowotne z kręgosłupem (takie, które już niestety nie da się nieinwazyjnie wyleczyć).
  • l...a
    5
    Opinia została napisana przez użytkownika, który kupił produkt.
  • m...a
    1
    Opinia została napisana przez użytkownika, który kupił produkt.
    Niestety nie otrzymałam produktu, mimo, że do dziś jest jako dostępny na stronie apteki.