Zabawy nie z tej ziemi. Diabełki. Tom 1 Koniecpol

Diabełki T.1 Zabawy nie z tej ziemi Egmont Oto prawdziwe diabełki: Nina i jej brat Tomek. Ciągle rozrabiają i wszędzie ich pełno są po prostu nieznośni. Dokuczają nie tylko innym, ale też sobie nawzajem. Broniąc się przed numerami wycinanymi mu przez siostrę, Tomek zaczął się uważać za bohatera …

od 31,50 Najbliżej: 34 km

Liczba ofert: 2

Oferta sklepu

Opis

Diabełki T.1 Zabawy nie z tej ziemi Egmont Oto prawdziwe diabełki: Nina i jej brat Tomek. Ciągle rozrabiają i wszędzie ich pełno są po prostu nieznośni. Dokuczają nie tylko innym, ale też sobie nawzajem. Broniąc się przed numerami wycinanymi mu przez siostrę, Tomek zaczął się uważać za bohatera ratującego świat przed kosmitami. A kto według niego jest najgroźniejszym obcym? Oczywiście Nina! Z takimi bohaterami nie będziesz się nudził podczas lektury komiksu! Scenarzystą i rysownikiem serii jest francuski twórca Olivier Dutto, który zdobył popularność właśnie Diabełkami, które są wydawane od 2004 roku. Wymyślił też serię poboczną, Grippy, poświęconą leniwemu kotu Niny i Tomka. Jedna z najpopularniejszych we Francji serii humorystycznych dla dzieci. Druga część cyklu została w 2005 roku wyróżniona nagrodą na Festiwalu Komiksu w Angoulme w kategorii dla młodych odbiorców. Pierwszy album zbiorczy składa się z trzech tomów oryginalnych: Z jakiej jesteś planety?, To nie my! i Zabawy nie z tej ziemi. ISBN: 9788328155206 Autor: Olivier Dutto, Olivier Dutto, Maria Mosiewicz Wydawnictwo/Producent: Egmont Strony: 144 Format: 255x167 mm Oprawa: broszurowa Rok wydania: 2022

Specyfikacja

Podstawowe informacje

Autor
  • Olivier Dutto
Wybrani autorzy
  • Praca zbiorowa
Wybrane wydawnictwa
  • Egmont
Okładka
  • Miękka
Format
  • 16.7 x 25.5 cm
Rok wydania
  • 2022
Ilość stron
  • 144
Rodzaj
  • Dla dzieci
ISBN
  • 9788328155206

Opinie Zabawy nie z tej ziemi. Diabełki. Tom 1 Koniecpol

Na liście znajdują się opinie, które zostały zweryfikowane (potwierdzone zakupem) i oznaczone są one zielonym znakiem Zaufanych Opinii. Opinie niezweryfikowane nie posiadają wskazanego oznaczenia.

Ocena ogólna
4 na podstawie 1 opinia
  • Froszti
    4
    POPKULTUROWY KOCIOŁEK: Tytułowe Diabełki to nikt inny jak Nina i Tomek. Ciągle rozrabiające rodzeństwo, prześcigające się w pomysłach jak uprzykrzyć życie wszystkim dookoła. Szczególnie upodobali sobie oni jednak dokuczanie sobie nawzajem. Ich głowy są pełne szalonych planów, tym samym przyprawiając dorosłych o nerwicę. Oni jednak tego kompletnie nie dostrzegają i starają się wyciąć sobie jakiś zwariowany numer. Powyższy krótki opis dość dosadnie pokazuje, z jakiego typu treścią czytelnik będzie miał do czynienia, sięgając po album Diabełki #1: Zabawy nie z tej ziemi. Komiks ten to nic innego jak zbiór epizodycznych humorystycznych historyjek, których motywem przewodnim są rozrabiające dzieciaki i ich szalone pomysły. Scenarzysta Olivier Dutto sięga tutaj po tematykę i humor, która najbardziej przekona do siebie te osoby, które posiadają rodzeństwo. Większość ukazanych tutaj przygód jest oczywiście mocno przerysowana, ale dość dobrze oddaje „klimat” panujący w niejednej rodzinie. Pod względem ogólnej struktury dzieła, komiksowi nie można niczego zarzucić. Żywiołowi bohaterowie są naprawdę mocno wyraziści i dobrze zapadają w pamięć. Humor jest prosty i powinien rozbawić każdego (od dziecka po rodzica). Całość czyta się więc z niekłamaną przyjemnością. Brakuje tutaj jednak tego „czegoś”, co mogłoby bardziej wyróżnić tytuł z grona konkurencji. W ramach serii Komiksy są super zostało wydane wiele podobnych tytułów, które oferują równie zabawne treści. Trudno jest więc polecić konkretną pozycję komuś, kto szuka czegoś lekkiego, łatwego i humorystycznego (chyba że posiada rodzeństwo i lubi się z nim droczyć). Najmniejszych uwag nie można mieć do oprawy graficznej. Cartoonowy i mocno kolorowy styl rysunków przyciąga wzrok odbiorcy i doskonale uzupełnia humorystyczną warstwę komiksu. Mocno uwagę zwraca zwłaszcza ekspresja młodych bohaterów, po których na przykład doskonale widać, że wpadli na nowy „szatański plan”.